Середа, 21.11.2018, 11:46
Приветствую Вас Гість | Регистрация | Вход

Права людини в школі

Меню сайта
Форма входа
Календарь новостей
«  Травень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Поиск
Друзья сайта
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Наш опрос
Рівень своїх знань про Права людини та Права дитини Ви вважаєте:
Всього відповідей: 30
Главная » 2012 » Травень » 6 » ТРИВАЄ РЕАЛІЗАЦІЯ ОСВІТНЬО-ПРОФІЛАКТИЧНОГО ПРОЕКТУ «ПРАВОВИЙ ДЕСАНТ»
ТРИВАЄ РЕАЛІЗАЦІЯ ОСВІТНЬО-ПРОФІЛАКТИЧНОГО ПРОЕКТУ «ПРАВОВИЙ ДЕСАНТ»
15:44

В закладах освіти Черкаської області успішно триває реалізація освітньо-профілактичного проекту «Правовий десант», впровадженого обласним центром практичної психології і соціальної роботи Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників у партнерстві з Черкаською міською дитячою громадською організацією «Експериментальний творчий центр». Проект отримав грантову підтримку за результатами конкурсу малих грантів «Молодь діє», оголошеного Кременчуцьким міським комітетом молодіжних організацій у рамках проекту «Розвиток громадської ініціативи серед молоді Полтавської та Черкаської областей» за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (США). Термін реалізації проекту – березень-травень 2012 року.


Завершено перший, теоретично-методичний блок реалізації проекту, в рамках якого на базі Черкаського ОІПОПП було проведено навчальний семінар-тренінг «Використання інтерактивних творчих форм просвітницької та профілактичної роботи в проектній діяльності», учасниками якого, за результатами конкурсного відбору згідно поданих анкет, стали спеціалісти психологічної служби (24 особи) та представники учнівського самоврядування (24 особи) з 17 ЗНЗ (в т.ч. 5 закладів нового типу) та 7 ПТНЗ Черкаської області.

Програма навчального семінару-тренінгу включала у себе такі модулі:


Модуль 1. Знайомство. Презентація проекту. Ознайомлення з основними інтерактивними творчими формами просвітницької та профілактичної роботи в проектній діяльності. Тетяна Войцях, методист ОЦППСР, координатор проекту, презентувала учасникам семінару-тренінгу мету, завдання, план реалізації проекту, окреслила завдання семінару. Інтерактивні методики, які були застосовані під час проведення семінару тренінгу, сприяли прояву творчості і активності учасників семінару вже на етапі знайомства, завдяки чому відразу розпочалось формування творчих команд у складі керівників-консультантів та лідерів учнівського самоврядування.

Основна увага в першому модулі була присвячена розгляду нормативно-правових актів, які регулюють та забезпечують волонтерську діяльність в закладах освіти як різновид громадсько-активної діяльності учнів, а також аналізу основних характеристик та методично-технологічних вимог до застосування інтерактивних творчих форм просвітницької та профілактичної роботи в діяльності спеціалістів психологічної служби закладів освіти.

Модуль 2 передбачав тренінгове заняття в двох секціях: 

1 секція «Методика індивідуального плану роботи з дітьми, схильними до правопорушень. Механізми формування відповідальної поведінки» - для спеціалістів психологічної служби закладів освіти (тренер – Тетяна Войцях, методист ОЦППСР, координатор проекту);


2 секція «Тренінг розвитку та формування лідерських якостей» - для лідерів учнівського самоврядування (тренер Аліна Кордюк, заступник директора ЧОМРЦ). 

Робота в секціях була спрямована на формування практичних вмінь та навичок, необхідних для волонтерської діяльності та профілактично-просвітницької роботи, спрямованої на попередження негативних явищ в учнівському та молодіжному середовищі.

Модуль 3. Практичні аспекти застосування інтерактивних творчих форм інформаційно-просвітницької, превентивної та профілактичної роботи.


Учасники семінару в малих групах працювали над розробкою і плануванням громадських кампаній та заходів з використанням інтерактивних творчих форм роботи. Під час обговорення напрацювань учасники обмінювалися ідеями та рекомендаціями щодо реалізації запланованих заходів в межах другого, практичного етапу реалізації проекту «Правовий десант».

По завершенню навчального семінару-тренінгу учасники отримали електронний посібник з методичними та інформаційно-роздатковими матеріалами для використання в роботі.


Беручи до уваги велику кількість спеціалістів психологічної служби закладів освіти області, які виявили бажання прийняти участь у реалізації проекту, але не ввійшли у число учасників першого навчального семінару-тренінгу (всього було подано 102 анкети), керівники проекту знайшли можливість організації та проведення для цих спеціалістів додаткового навчального семінару-тренінгу, який відбувся наприкінці квітня на базі Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру.

Наразі, до 15 травня 2012 року триває другий, практичний етап реалізації проекту «Правовий десант».


В закладах освіти Черкаської області створені учнівські бригади «Правового десанту», розроблені та реалізуються заходи з використанням інтерактивних творчих форм інформаційно-просвітницької та профілактичної роботи, спрямовані на підвищення рівня правової культури учнівської молоді, попередження злочинності в освітньому середовищі, формування активної соціальної позиції учнів ЗНЗ та ПТНЗ щодо захисту своїх прав і дотримання обов’язків громадянина та толерантної і відповідальної поведінки щодо оточуючих шляхом використання інтерактивних творчих форм просвітницької та профілактичної роботи (агітбригади, соціально-психологічний театр, тренінги, ситуаційні ігри, правові брейн-ринги, тематичні концерти, відеосюжети, тощо). 

Волонтерами і учасниками акцій та заходів можуть бути всі бажаючі!

Вікових обмежень немає! J 

Тетяна Войцях,

методист ОЦППСР,

координатор проекту «Правовий десант»

Просмотров: 315 | Добавил: Татьяна | Рейтинг: 5.0/2 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]